Skip to main content

Více zahraničních značek Používejte čínský Taobao pro elektronický obchod

Více zahraničních značek, jako je Adidas a Gap, rozšiřuje své působení na čínský trh tím, že poklepe na uživatelskou základnu největšího online prodejce Taobao.com

Taobao, zahájená v roce 2003 , se zvedla, aby dominovala čínskému online maloobchodnímu trhu s více než 370 miliony uživatelů, podle čínské společnosti. Obrovská zákaznická základna tohoto místa z něj dělala dalekosáhlý trh pro západní značky, které chtějí prodávat čínským spotřebitelům, zprávy Taobao.

"Určitě jsme viděli čoraz větší zájem zahraničních společností, kteří zkoumají nákupní centrum Taobao jako cestu, spotřebitelům, zejména těm, kteří žijí mimo Peking a Šanghaj, "řekla mluvčí Taobao Justine Chaoová. Asi polovina všech transakcí na Taobao pochází z oblastí mimo hlavní města Číny.

Taobao Mall, podniková platforma společnosti, má v současnosti více než 30 000 značek. Zatímco většina značek je doma, některé známé mezinárodní značky se rozhodly založit své vlastní internetové obchody na obchodě Taobao.

Nejnovější společností byla americká prodejna oděvů Gap, která minulý týden zahájila vlastní obchod Taobao Mall . Společnost Gap se rozhodla, že tak učiní, i když v listopadu zahájila svůj vlastní čínský e-commerce.

"Začínáme na trhu Taobao, abychom rozšířili náš dosah na čínské spotřebitele, protože Taobao je nejvíce obchodovaným místem elektronického obchodu v Číně" Gap řekl v e-mailem prohlášení. "Naše přítomnost na trhu Taobao je doplňkem našeho vlastního e-commerce serveru, který se dělá dobře společně s našimi obchody."

Několik dalších významných značek s online obchody na obchodě Taobao zahrnuje společnosti Levi, Samsung a Uniqlo. V loňském srpnu společnost Adidas také vytvořila internetový obchod v obchodě Taobao, což je jediným poskytovatelem elektronického obchodu v Číně.

V e-mailovém prohlášení Adidas uvedl, že většina jejího prodeje stále pochází z jejích obchodních domů Čína, on-line prodeje firem v zemi zaznamenaly "rychlý růst".

"(Taobao) nám umožňuje dosáhnout miliony spotřebitelů velmi přímým způsobem, z nichž mnozí by mohli mít potíže dosáhnout pomocí cihel a malty obchody, "řekl Adidas. "Rozhodnutí bylo také potvrzením toho, že čínští spotřebitelé se stále častěji obracejí na internet, aby si mohli nakupovat."

Taobao, která začala jako platforma spotřebitelů k spotřebitelům, se po bití zvedla na špičku online maloobchodního trhu v Číně e-commerce, jako je eBay v zemi. Společnost uvedla na trh platformu Taobao Mall v roce 2008 jako způsob, jak se rozšířit na čínský trh B2C.

Očekává se, že čínský trh B2C dosáhne celkové prodejní hodnoty z 15 miliard dolarů v roce 2010 na 99,5 miliardy dolarů 2013, podle výzkumné firmy Analysys International v Pekingu. Taobao Mall má v současné době největší podíl na čínském trhu B2C na úrovni 28,5%.

Zatímco partnerství s Taobao může přicházet s příležitostmi, uvedení obchodu na místě může také představovat výzvy, podle Bestseller, dánské oděvní společnosti, která vlastní značky jako Vero Moda a Jack & Jones. Bestseller v současné době má 4 000 obchodů ve 300 městech v Číně, ale také založil internetový obchod v obchodě Taobao.

Společnost uvedla, že součástí motivace otevřít obchod na Taobao bylo zastavit prodej padělaného zboží na místo, podle Dan Friis, co-CEO Bestseller Číny. Dodal, že stále existuje mnoho obchodníků s Taobao, kteří prodávají padělané výrobky za použití značek společnosti.

"Udělali hodně (aby snížili padělané výrobky prodávané na webu), ale sami se aktivně nepokusí snižovat že, "řekl. "Museli jsme je tlačit a pracovat s nimi každý den, abychom to dosáhli, a to proto, že jsme v Číně velmi silná organizace." Majitelé značek, kteří nemají velkou firmu, kteří nemají kupní sílu, nemohou to ovládat, ale je to opravdu důležité. "

Bestseller nebyl jediný, kdo poukázal na problém. Zpráva vlády USA nedávno nazvala Taobao "notoricky známý trh", který umožňoval svým obchodníkům prodávat padělky. Zpráva však konstatovala, že Taobao vynaložilo "značné úsilí" na to, aby zastavilo protiprávní činnosti.

Ačkoli Taobao byla pozitivní společností, s níž spolupracovala, Friis také dodala, že prodeje Bestseller e-commerce prostřednictvím svého obchodu Taobao jsou stále bezvýznamné a nevytvářely žádné velké zisky. Taobao používalo nízké ceny a diskontované zboží, bylo jedním z důvodů, proč dodal.

"Nízké ceny Taobao tvoří velmi vysoký podíl (jejich prodeje). Děláme některé nižší ceny, ale musíme pracovat velmi že Čína je zcela odlišná od Evropy a USA, "řekl Friis. Taobao odpověděl slovy, že cenový problém je obchodní problém, který existuje všude. Společnosti, které používají Taobao, také vykonávají plnou kontrolu nad cenami svých produktů. Taobao rovněž poznamenala, že v uplynulém roce zvýšila své úsilí o zastavení prodeje padělaných výrobků na webu. V roce 2010 společnost odstranila 14 milionů výpisů produktů. Taobao také zahájila "skryté nákupní operace", aby zakoupila a zkoumala podezřelé padělky, aby zkontrolovala, zda jsou skutečné. Zatím bylo v operaci penalizováno 586 prodejců, řekl Chao.