Skip to main content

Mobilní platby ve Spojených státech v boji za kontrolu

V roce 2011 zahájí mobilní platby v mobilních telefonech Samsung v Polsku a Německu Deutsche Telekom, ale USA nejsou připraveny přijmout

T-Mobile spolupracuje s AT & T a Verizon Wireless v mobilním platebním společném podniku Isis, který nakonec povolí mobilní platby ve všech sítích tří dopravců. T-Mobile říká, že pracuje na spuštění telefonů s čipy blízko komunikace (NFC) uvnitř, které umožňují mobilní platby.

[Další informace: Nejlepší Android telefony pro každý rozpočet. ]

Velká otázka týkající se mobilních plateb v USA je nad tím, kdo bude vést poplatky: mobilní operátoři, společnosti platební karty nebo bankovní zprostředkovatelé. Všichni chtějí ovládat systém, který umožňuje mobilním operátorům. A existují i ​​další: událost Apple a Google se říká, že pracují na svých vlastních mobilních platebních systémech.

Je zapotřebí obrovské množství peněz, protože každým rokem začínají stále více a více plateb v místě prodeje přes mobilní zařízení. Juniper Research odhaduje, že mobilní platby v hodnotě 127 miliard dolarů budou provedeny do konce roku 2014, kdy jeden z každých šest telefonů provede mobilní platby. Takže samozřejmě všichni hráči jsou jockeying, aby se dostali před nejvíce možných výnosů z podnikání.

DT CTO Ed Kozel dnes uvedl, že obchodní model je stále ve své formativní etapě v USA. "Nikdo neví, jak bude vypadat konečná verze, všichni stále experimentují se svým obchodním modelem," řekl Kozel. "Vypadá to jako vízum nebo něco jiného?"

T-Mobile a její partneři Isis nyní mluví s finančními hráči, jako jsou Visa a Mastercard, aby vyčistili roli každého ze spolupracujících mobilních platebních systémů, řekl Kozel. > Ale mezitím všichni hráči pracují na vlastních iniciativách. Pokud to vede k různým podnikům využívajícím různé mobilní platební systémy, mohlo by to jen způsobit zmatek a potíže se spotřebiteli.

Kozel říká, že otázka kontroly nad touto kontrolou může být odpovězena v USA, může být odpovězeno v roce 2012, a začít vytvářet aliance. "Myslím, že do roku 2012 uvidíte spoustu konsolidace, když se usadíte do obchodních modelů," říká Kozel. "Myslím, že budeme přeměňovat na konečný produkt konsorcia."

Zdá se však, že právě dopravci, společnosti zabývající se kreditními kartami a banky chtějí dát svou značku na mobilní platby. Možná bude jedna služba, která se objeví dříve, než se mobilní platby v USA dostanou na kritické množství.